بایدها و نبایدها در ارائه خدمات به گردشگران

امیر کرمیان در گفت وگو با خبرنگار طلوع گفت:نوروز فرصتی برای رونق گردشگری در کل کشور است که میتوان بیشترین گردشگر را جذب کرد.به همین منظور ستاد خدمات سفر در فصل زمستان باید حداقل ۲بار تشکیل جلسه بدهند که دستگاه های مختلف وظایف خود را بشناسند و به درستی انجام بدهند/کرمیان با بیان اینکه امسال ۳۷غذای ملی برای کرمانشاه به ثبت رسیده گفت:کرمانشاه به عنوان جهان شهر خلاق خوراک با ثبت۸۰نوع غذا و شیرینی در یونسکو است که امسال ۳۷غذای دیگر به این آمار اضافه شده اما متاسفانه در اکثر رستوران ها بجز دنده کباب و خورش خلال هیچ یک از این غذاها سرو نمیشود واین یک ضعف برای صنعت گردشگری به حساب می آید/هرساله ساعت بازدید از اماکن گردشگری تا ساعت۲۱الی۲۲شب تمدید شده و در برخی اماکن مثل طاقبستان و تکایا که قابل کنترل هست میتوان تا ساعت۲۴هم این زمان را افزایش داد/کرمیان در ادامه به نارضایتی برخی از مسافران درسال گذشته اشاره کرد و گفت:در سال پیش بعضی از سایت های گردشگری بجز هزینه ورود به اماکن داخلی هزینه مضاعف دیگری به منظور پارکینگ داری دریافت می‌کردند که این موضوع نارضایتی مسافران را دربرداشت/در حوزه گردشگری یک حوزه به اسم گردشگری دسترس پذیر وجود دارد که مختص به معلولین هست تا بتوانند به راحتی از اماکن گردشگری و مراکز بهداشتی استفاده کنند که در استان این دسترس پذیری در طاقبستان بهتر از تکایا دیده می‌شود.

عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ۸۰نوع غذا و شیرینی کرمانشاه به عنوان جهان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده که امسال ۳۷غذای دیگر به این آمار اضافه شده اما متاسفانه در اکثر رستوران ها بجز دنده کباب و خورش خلال هیچ یک از این غذاها سرو نمیشود.

امیر کرمیان در گفت وگو با خبرنگار طلوع گفت:نوروز فرصتی برای رونق گردشگری در کل کشور است که میتوان بیشترین گردشگر را جذب کرد.به همین منظور ستاد خدمات سفر در فصل زمستان باید حداقل ۲بار تشکیل جلسه بدهند که دستگاه های مختلف وظایف خود را بشناسند و به درستی انجام بدهند.

کرمیان با بیان اینکه امسال ۳۷غذای ملی برای کرمانشاه به ثبت رسیده گفت:کرمانشاه به عنوان جهان شهر خلاق خوراک با ثبت۸۰نوع غذا و شیرینی در یونسکو است که امسال ۳۷غذای دیگر به این آمار اضافه شده اما متاسفانه در اکثر رستوران ها بجز دنده کباب و خورش خلال هیچ یک از این غذاها سرو نمیشود واین یک ضعف برای صنعت گردشگری به حساب می آید.

وی افزود:هرساله ساعت بازدید از اماکن گردشگری تا ساعت۲۱الی۲۲شب تمدید شده و در برخی اماکن مثل طاقبستان و تکایا که قابل کنترل هست میتوان تا ساعت۲۴هم این زمان را افزایش داد.

کرمیان در ادامه به نارضایتی برخی از مسافران درسال گذشته اشاره کرد و گفت:در سال پیش بعضی از سایت های گردشگری بجز هزینه ورود به اماکن داخلی هزینه مضاعف دیگری به منظور پارکینگ داری دریافت می‌کردند که این موضوع نارضایتی مسافران را دربرداشت.

وی ادامه داد:در حوزه گردشگری یک حوزه به اسم گردشگری دسترس پذیر وجود دارد که مختص به معلولین هست تا بتوانند به راحتی از اماکن گردشگری و مراکز بهداشتی استفاده کنند که در استان این دسترس پذیری در طاقبستان بهتر از تکایا دیده میشود.

کرمی ضمن نارضایتی خود از کمبود سرویس های بهداشتی در استان گفت:متاسفانه در سطح کرمانشاه و در بین راه سرویس بهداشتی یا وجود ندارد یا غیرقابل استفاده است و این موضوع به شدت مورد تاکید میراث فرهنگی است وباید چاره ای اندیشید.

کرمیان در آخر برای بهبود سامانه گردشگری پیشنهاد داد:ستاد خدمات سفر میتواند برای هر ورودی که به استان کرمانشاه هست یک پیام خوش آمد گویی ارسال کند و از طرفی یک وب سایت جامع و به روز گردشگری داشته باشیم که مناطق گردشگری، اقامتی را به طور کامل به مسافران معرفی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن