رویدادی برای توسعه گردشگری کشور

رویدادی برای توسعه گردشگری کشور

امیر کرمیان، دبیر موسسه مردم نهاد گردشگران و طبیعت‌بانان الیپی، با اشاره به رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی گفت این رویداد در مرحله اول به صورت اینترنتی برگزار شد و از طریق دفتر مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان اطلاع کسب کردیم.

او با اشاره به اینکه افراد زیادی در این رویداد شرکت کردند، اظهار کرد: برای شرکت در این جشنواره باید ایده‌ای جدید معرفی می کردیم. ایده‌ای که تاکنون در ایران کار نشده باشد.در حال حاضر خیلی اقدامات در کیش و سایر شهرها به صورت تفریحی انجام می‌شود اما این رویداد به دنبال ایده‌ای برای اجرای فعالیت‌های بومی و خاص بود.

امیر کرمیان افزود در این جشنواره با ایده‌ای جدید در حوزه گردشگری شرکت کردیم و در میان هفت طرح برگزیده قرار داریم. و برای ما لوحی ارسال شده که در این رویداد پذیرفته شده‌ایم. مرحله بعدی این رقابت که بحث سرمایه‌گذاری است پس از بحران کرونا ادامه خواهد داشت.

رویدادی برای توسعه گردشگری کشور

پریسا الله‌رودی، کارشناس ارشد برنامه‌ریزی گردشگری و عضو موسسه مردم نهاد گردشگران و طبیعت‌بانان الیپی، درباره هدف از ارائه ایده در قالب تفریحات و بازی‌های دریایی گفت: در سال‌های اخیر در کشورمان توسعه حوزه اقتصاد دریا نسبت به بسیاری از بخش‌های اقتصاد ایران به ویژه در حوزه تفریحات و سرگرمی‌های دریا و سواحل مغفول مانده است. در رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی فرصتی برای متقاضیان استفاده از تفریحات دریایی عرصه‌های جدید ایجاد شده است. برای مثال هم اکنون در جزیره کیش انواع مختلف از سرگرمی، تفریحات و بازی‌های دریایی رونق دارد که از جمله آن می‌توان پاراسل، جت اسکی، شاتل و نظایر آنها اشاره کرد. در این راستا می‌توان با جلب و جذب ایده‌های جدید، نوآورانه و خلاقانه مواردی را به این فهرست اضافه کرد تا با ساخت آنها در داخل کشور امکانات جدید و بدیعی را فراهم آورد. هدف از این رویداد سوق دادن ایده‌های کاربردی به حوزه گردشگری و علاقه‌مندان به این گونه تفریحات است.

 امروزه طیف وسیعی از انواع ورزش‌های آبی در سراسر دنیا وجود دارند که گردشگران برای انجام آنها روانه مناطق ساحلی و آبی می‌شوند.

: اهمیت این محور بدان جهت است که ورزش‌های گوناگون علاوه بر آنکه از بروز بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند و نقش پیشگیری را به عهده دارند، همواره در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر است و یک نقش درمانی را از نظر علم پزشکی برعهده می‌گیرند.

 اصولا بازی ها به چهار دسته جسمی، تقلیدی، ساختنی و خلاقانه تقسیم می‌شوند و تاثیر آنها به گونه‌ای است که باعث رشد مهارت‌های مختلف در افراد می‌شود.

به گفته او هدف از طراحی بازی‌های خلاقانه کمک به ارتقای مهارت‌های فیزیکی، رشد هوشی، رشد اجتماعی و رشد تربیتی افراد به ویژه کودکان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن